A csillagmag-jelenség szépsége és árnyoldala 12. rész

2026.06.24

Miért jönne egy lélek egyáltalán a Földre?

Van egy kérdés, amely előbb-utóbb szinte minden mélyebben érző emberben megszületik.

Általában nem akkor, amikor minden jól megy.

Nem akkor, amikor szerelmes.

Nem akkor, amikor sikeres.

Hanem akkor, amikor az élete darabokra hullik.

Amikor elveszít valakit.

Amikor csalódik.

Amikor már nem tudja tovább cipelni ugyanazokat a terheket.

Amikor éjszaka a plafont bámulja, és először merül fel benne őszintén:

Mi értelme ennek az egésznek?

Mert valljuk be, a földi élet nem mindig szép.

Nem mindig igazságos.

Nem mindig szeretetteljes.

Vannak emberek, akik olyan fájdalmakat élnek át, amelyeket kívülről szinte elképzelni sem lehet. Vannak gyerekek, akik túl korán tanulják meg a veszteséget. Vannak felnőttek, akik egy életen át hordozzák mások sebeit a sajátjuk mellett. És vannak lelkek, akik már egészen fiatalon érzik, hogy valahogy nehezebb nekik itt lenni, mint a többieknek.

Talán ezért olyan nehéz elfogadni azt a gondolatot, hogy egy lélek önként érkezik erre a világra.

Hiszen amikor fáj, amikor magányosak vagyunk, amikor nem találjuk a helyünket, akkor szinte sértésnek hangzik azt mondani:

"Ezt választottad."

Én nem hiszem, hogy az emberi szenvedést ilyen egyszerű mondatokkal meg lehet magyarázni.

Azt viszont hiszem, hogy vannak lelkek, akik nem tudnak félálomban élni.

Akik nem tudnak megelégedni a felszínnel.

Akik újra és újra felteszik azokat a kérdéseket, amelyeket mások inkább elhallgattatnak magukban.

Miért vagyok itt?

Ki vagyok valójában?

Miért ismétlődnek ugyanazok a történetek az életemben?

Miért érzem azt, hogy több van bennem annál, mint amit élek?

Talán nem azért jövünk ide, mert könnyű.

Talán nem azért, mert itt mindig boldognak kell lennünk.

És talán nem is azért, hogy minden kérdésünkre választ kapjunk.

Lehet, hogy a lélek néha egészen más dolgokért vállalja ezt az utat.

Azért, hogy megtanulja szeretni magát egy olyan világban, amely ezt nem tanította meg neki.

Azért, hogy megszakítson egy generációkon át öröklődő fájdalmat.

Azért, hogy ne adja tovább azt, amit ő kapott.

Azért, hogy egyszer végre kimondja azt, amit előtte senki.

Vagy egyszerűen azért, hogy a sok seb ellenére nyitott szívvel tudjon maradni.

Mert lehet, hogy a lélek legnagyobb fejlődése nem a megvilágosodás.

Hanem az, amikor a csalódások, veszteségek és fájdalmak ellenére sem keményedik meg teljesen.

Amikor még mindig képes szeretni.

Még mindig képes remélni.

Még mindig képes újrakezdeni.

Lehet, hogy soha nem fogjuk pontosan tudni, miért jöttünk erre a világra.

De talán nem is ez a legfontosabb kérdés.

Hanem az, hogy miközben itt vagyunk, mit kezdünk azzal az élettel, amit kaptunk.

Mert a végén talán nem az számít majd, honnan érkeztünk.

Hanem az, hogy mennyire mertünk élni, szeretni, érezni és önmagunkká válni azon az úton, amelyet életnek nevezünk.

🌹 És mi van, ha nem az a legfontosabb kérdés, hogy miért jöttél erre a világra... hanem az, hogy azzá az emberré válsz-e, aki nélkül ez a világ egy kicsit szegényebb lenne?

Share